hero

Roof Top Sport

Nieuws/17 July 2026

Sporten op hoog niveau. Bij wooncomplex Homeland in Maasdijk is dit letterlijk het geval. Op het dak van het woongebouw bevindt zich een opvallende sportkooi, speciaal ontworpen voor de bewoners. Deze staalconstructie is onlangs ingezonden voor de Nationale Staalprijs.

Homeland
Homeland biedt huisvesting aan 250 internationale medewerkers die werkzaam zijn in de glastuinbouw in het Westland. Naast 123 zelfstandige studio's beschikt het complex over verschillende gezamenlijke voorzieningen die bijdragen aan een prettige leefomgeving. De sportkooi op het dak vormt daarin een bijzondere ontmoetingsplek, waar bewoners kunnen sporten, ontspannen en elkaar ontmoeten. Het project is gerealiseerd in opdracht van NL Realty, NL Jobs en ZPOT.

Westland
De constructie is geïnspireerd op de karakteristieke vorm van de Westlandse kas en sluit daarmee aan op de omgeving. Door de combinatie van staal, glas en RVS-kabels ontstaat een transparante en robuuste sportvoorziening die niet alleen functioneel is, maar ook een herkenbaar onderdeel van het gebouw vormt.

Sport
Martijn van Leeuwen, architect-partner bij RoosRos Architecten: "Bij Homeland draait het om meer dan goede huisvesting alleen. Door ook ruimte te bieden voor ontmoeting, beweging en ontspanning ontstaat een woonomgeving waarin mensen zich thuis kunnen voelen. De sportkooi op het dak draagt daar op een bijzondere manier aan bij."

Fotografie: Dijkstaal en Olsthoorn Productions, Simon Metselaar